Rekomenduojamas MOKYKLINIŲ PRIEMONIŲ sąrašas pirmokui


Bene svarbiausias dalykas mokyklinių prekių krepšelyje – kuprinė, todėl ją reikia rinktis ypač atidžiai. Kuprinė turi būti ne per didelė, o diržai platūs ir minkšti, kad nespaustų. Patogiausios kuprinės yra su paminkštinimais-pagalvėlėmis nugaros pusėje, kad neiškryptų stuburas.

Ne mažiau svarbu ir penalai. Mažieji mėgsta penalus, kuriuose patogu į vienus skyrelius sudėti pieštukus, į kitus – flomasterius, plunksnakočius ar trintukus.

Renkantis plunksnakočius reikia atkreipti dėmesį į jų laikymo zoną – ji turi būti ergonomiška, kad pirmokėlis išmoktų taisyklingai laikyti rašymo priemonę bei būtų patogu, nenuspaustų pirštų. Pirmokėliams skirtų rašymo priemonių plunksna būna atvira, kad mažieji galėtų matyti, ar ją laiko taisyklingai. Taip pat rekomenduojama nepamiršti nupirkti ir atsarginio rašiklio bei rašalo kapsulių, kad jų užtektų ilgesniam laikui.

Perkant sąsiuvinius reikia atkreipti dėmesį, kad jie būtų kietesniais viršeliais ir užapvalintais kampais. Taip pat rekomenduotina įsigyti ir aplankalų, kad tiek sąsiuviniai, tiek knygos išliktų tvarkingi.

Kadangi mokykloje vaikas mokysis ne tik rašyti, bet ir piešti, daryti įvairius rankdarbius, todėl jam prireiks pieštukų, piešimo sąsiuvinių, spalvoto popieriaus, kartono – renkantis visas šias priemones reikia įvertinti jūsų vaiko įpročius, amžių.

Klijus, flomasterius, akvarelę, plastiliną, spalvotas kreideles ir pieštukus rinkitės pagamintas iš natūralių, ekologiškų medžiagų, kad jiems patekus ant vaiko rankų ar į burną nekiltų pavojaus jo sveikatai. Be to, tokios medžiagos lengvai nusivalo nuo įvairių paviršių ir išsiskalbia nuo drabužių. Išsaugoti švaresnius drabužius padės ir piešimo prijuostė.

Renkantis prekes yra svarbu atsižvelgti, ar vaikas kairiarankis, nes kai kurios prekės yra pritaikytos būtent jiems - liniuotės su skale iš dešinės pusės, kapsulės, kurios greičiau išdžiūsta, žirklės, plunksnakočiai.

Ir galiaiusiai ruošdamiesi mokyklos pradžiai, leiskite vaikui dalyvauti renkantis prekes, ypač kuprinę, jos dizainą, vaikams tai labai svarbu.


 ATSISIŲSTI VISA REIKALINGĄ PRIEMONIŲ SĄRAŠĄ GALIMA ČIA